VÝHRADNÍ PRODEJCE
GENERAL REALITY a.s.
Pražská 13, Mníšek pod Brdy 252 10
email: mnisek@general-reality.cz
tel.: +420 313 034 113

Lokalita

Bydlení v lokalitě Mníšek pod Brdy - Rymaně spojuje tři zajímavé aspekty bydlení. Prvním je blízkost Prahy a její bezproblémová dostupnost při cestách za prací nebo zábavou. Druhým je svébytnost a zázemí města Mníšek pod Brdy – vše co potřebujete k běžnému životu, najdete i zde a nemusíte dojíždět jako ze satelitních sídel. Třetím je potom krása Brdských lesů a celé lokality. Málokterý směr od Prahy nabízí tak příjemné prostředí, s tolika možnostmi trávení času od rodinných vycházek až po náročná sportovní dobrodružství.

Mníšek pod Brdy

Malebnost městečka Mníšku pod Brdy podtrhuje historické náměstí s kostelem a zámkem, krásná příroda s několika rybníky, Skalka - původní poutní místo s barokním kostelíkem sv. Máří Magdaleny, klášterem, poustevnou a křížovou cestou a zejména Brdské lesy.  V současné době zde žije přes 5 tisíc obyvatel.

 

Jak se k nám dostanete?

Autem:

po Strakonické R4, – exit 18, GPS: 49°51'32.162"N, 14°16'53.755"E

Busem z Prahy:

Linka 321 ze Smíchovského nádraží do Mníšku pod Brdy.
Linka 488 mezi Mníškem pod Brdy a Rymaní

Vlakem:

Z Prahy Hlavního nádraží přímo do Rymaně

Rymaně

První zmínka o Rymani pochází z roku 1603 a nachází se v zemských deskách, v souvislosti s dobříšským panstvím. V obci naleznete vyhlášenou restauraci a penzion, kde si můžete také zahrát bowling, šipky, stolní fotbal a kulečník.

Doprava

Z hlediska dopravy je Mníšek ideálně napojen na rychlostní silnici R4. Hromadnou dopravu zajišťují pravidelné linky Pražské integrované dopravy na Smíchovské nádraží (25 min jízdy). Přímo v lokalitě rodinných domů v Rymani je zastávka školního autobusu. Vlak nabízí příjemný výlet jak do Prahy, tak směrem na Dobříš.

Mateřská a základní škola, aktivity pro děti

Několik dětských hřišť v Mníšku pod Brdy je nově doplněno i pěkným novým hřištěm přímo pod lokalitou v Rymani.

Obchody a služby

V Mníšku pod Brdy je supermarket Albert, Penny market, menší obchody jako řeznictví, lahůdky a další. Na náměstí se nachází i vyhlášená pekárna s cukrárnou či rodinná vinotéka. Na oběd či večeři Vás zve několik restaurací (Pizzeria Al Capone, Hostinec U Káji Maříka, Pizza Presto, Penzion U Kašných či proslulá restaurace Marjána a další), na točené pivo můžete zajít do restaurace Sokolovna a mnoha jiných. Výbornou kuchyni nabízí restaurace Lískovka, v sportovním centru Esmarin.

 

Zdravotnické zařízení, policie, hasiči

Mníšek disponuje zdravotnickým zařízením (ordinace praktických lékařů, pediatrie, gynekologie, stomatologie a další), včetně lékárny a záchranné služby. O domácí mazlíčky se postará místní veterinární ordinance. Policejní služebna je umístěna na náměstí. Domov pro seniory Pod Skalkou nabízí péči o starší občany i různé aktivity včetně organizovaných výletů.

 

Sport

Kromě sportovních aktivit, ke kterým jsou Brdy jako stvořené (cyklistika, běh, bruslení, běžkování), můžete využít i klasické kurzy jógy či taneční výuku. Nové sportovně relaxační centrum Esmarin nabízí široké sportovní využití. Součástí komplexu jsou tenisové kurty, krytá sportovní hala, posilovna, moderní wellness centrum s několika typy saun a malý bazén s vířivkou i protiproudem.

 

 
   
 
Developer: DE BARONS MANAGEMENT, s.r.o. Výhradní prodejce: GENERAL REALITY a.s., pobočka Mníšek, Pražská 13, 252 10 Mníšek pod Brdy. Tel.: 728 961 519, 313 034 113
www.general-reality.cz.
© 2013 DEBARONS Management s.r.o.